Starptautiskā virves vilkšanas diena

Esam apņēmušies pastāstīt par visām interesantajām un ar atrakcijām saistītajām svētku dienām, kas tiek atzīmētas pasaulē. Jau stāstījām par Starptautisko LEGO dienu un Panorāmas rata dienu. Šodien, 19.februārī, tiek atzīmēta Starptautiskā virves vilkšanas diena, tāpēc pastāstīsim par to.

Virves vilkšanas vēsture

Konkrētu virves vilkšanas izcelsmes vietu un laiku nav iespējams noteikt. Lielā daļā kultūru ir atrodamas norādes uz šo spēka sacensību. Vilkšana katram uz savu pusi meklējama akmens gravējumos, senos tekstos, leģendās u.c. Vikingi papildus motivācijai nostiepa dzīvnieku ādas pār ugunskuru. Uz kuģiem jūrniekiem bija iespēja parādīt savu spēku un prasmes, velkot smago takelāžu. Senajā Grieķijā tas bija populārs sporta veids, kas ļāva uztrenēt spēku gaidāmajām kaujām pilnā bruņojumā. Arheoloģiskās pēdas pierāda, ka virves vilkšana bija arī populārs sporta veids Indijā 12.gadsimtā. Mohave indiāņi Ziemeļamerikā virves vilkšanu dažkārt izmantoja strīdu atrisināšanai.

No 1900. līdz 1920.gadam virves vilkšana bija pat iekļauta Olimpiskajās sporta spēlēs.

Virves vilkšana mūsdienās

Arī šobrīd daudzās valstīs tas ir populārs sporta veids. Atsevišķās valstīs ir pat savas profesionālās sporta komandas un pat asociācijas un federācijas. Atškirībā no citiem sporta veidiem, virves vilkšana nav tik formāla un bieži notiek arī dažādos gadatirgos, festivālos un svētkos. Neoficiālos pasākumos dažkārt tradicionālās virves vietā tiek izmantots netradicionālāks vilkšanas objekts, piemēram, “desas”.

Virves vilkšana bez īpaša papildus aprīkojuma dod iespēju uzturēt sevi formā, audzēt muskuļu masu un uztrenēt spēku.

Lai vilkšanu padarītu interesantāku, arī mūsdienās velkošās komandas atrodas katra savā ūdens vai dubļu peļķes pusē. Attiecīgi zaudējošās komandas pārstāvji tiek ievilkti dubļos vai ūdenī.

Dalībnieku skaits var mainīties no dažiem cilvēkiem līdz pat lielām cilvēku masām. Pasaules rekordā virves vilkšanā piedalījās 1574 dalībnieki.

Šādas sacensības ir interesantas ne tikai dalībniekiem, kas visām varītēm cenšas vilkt virvi uz savu pusi, bet arī skatītājiem, kas var just līdzi savai komandai. Virves vilkšana ir piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Starptautiskā virves vilkšanas diena

Starptautiskā virves vilkšanas diena ir veltīta vienam no vienkāršākajiem sporta veidiem un tiek atzīmēta katra gada 19.februārī. Šajā dienā tiek rīkotas dažādas sacensības, kas noteikti iekļauj arī šo sporta veidu. Tomēr sīkāku informāciju par to, kāpēc tieši šajā datumā tiek atzīmēta Starptautiskā virves vilkšanas diena, gan diemžēl neatradām. Varbūt Tu to zini?

Informācijas avoti: