Starptautiskā LEGO diena

Esam radījuši šo blogu, lai pastāstītu par mūsu jaunumiem un aktualitātēm, kā arī lai regulāri informētu par aktuālo un interesanto bērniem un viņu vecākiem. Tuvojas Starptautiskā LEGO diena, tāpēc vēlamies pastāstīt par šiem populārajiem klucīšiem vairāk.

Krāsaini LEGO kluči tuvplanā

LEGO kluči. Foto – Image by Clovis Cheminot from Pixabay.

LEGO noteikti ir pazīstams gandrīz katram; vismaz mājās ar bērniem noteikti. Bet vai zināt, kad un kur tas ir radies? Kam pieder ideja un kāpēc šie klucīši ir tik populāri gan bērnu, gan pieaugušo vidū?

LEGO vēsture

LEGO 1932.gadā Dānijā nodibināja Ole Kirks Kristiansens. Šobrīd, balstīts uz ikoniskajiem LEGO klucīšiem, tas ir viens no vadošajiem rotaļu materiālu ražotājiem pasaulē.

Nosaukums LEGO ir saīsinājums no diviem dāņu vārdiem – “leg godt”, kas nozīmē “spēlēties labi”, uz ko arī balstās LEGO ideāli. Interesanti, ka dibinātājs pat nezināja, ka tulkojumā no latīņu valodas “lego” nozīmē “es lieku kopā”.

Velāk kompānija tika nodota no paaudzes paaudzē – no tēva dēlam, un šobrīd tā pieder Kjeldam Kirkam Kristiansenam, dibinātāja mazdēlam.

Kopš dibināšanas pagājušajos vairāk kā 85 gados kompānija ir ļoti augusi un mainījusies. No nelielas galdnieka darbnīcas, kur tika izgatavotas koka rotaļlietas, līdz mūsdienīgam, globālam uzņēmumam, kas šobrīd ir viens no vadošajiem rotaļlietu ražotājiem.

LEGO klucītis ir kompānijas svarīgākais elements. Tas pat divreiz ir nosaukts par “Gadsmita rotaļlietu”. Laika gaitā tas ir attīstīts un mainīts, un savu tagadējo formu LEGO klucītis ieguva 1958.gadā. Klucīšu salikšanas princips padara to par unikālu produktu ar neierobežotām būvēšanas iespējām. LEGO ir lielisks veids, kā attīstīt bērnos fantāziju un radošumu.

LEGO rotaļu māja ar galdu, logiem., cilvēku pie izlietnes.

Rotaļas ar LEGO. Foto – https://pixabay.com/photos/lego-children-toys-colorful-play-674885/

Starptautiskā LEGO diena

Vai zināji, ka tāda eksistē? 🙂 Izrādās, šī diena tiek atzīmēta katra gada 28.janvārī. Tieši 1958.gada 28.janvārī Gotfrīds Kirks Kristiansens pieteica patentu LEGO klucīšiem. Jau no uzņēmuma dibināšanas kompānija bija priekšā laikam un konkurentiem, iegādājoties iekārtas, kas ļāva strādāt ar plastmasu. Tieši tas noveda pie pirmā LEGO klucīša izstrādes 1949. gadā un tā attīstības līdz mūsdienu versijai.

Mūsdienās LEGO ir ražotnes vairākās pasaules valstīs, pieejami komplekti mazuļiem, bērniem, pieaugušajiem un pat kolekcionariem. Daudzi no tiem ir saistīti ar dažādu filmu, multfilmu un citiem tēliem, radot par tiem papildus interesi fanu vidū.

Atrakciju parks LEGOLAND un LEGO izklaides centri

Ņemot vērā lielo popularitāti bērnu vidū (un ne tikai), nav nekāds pārsteigums, ka ar laiku ir tapuši arī LEGO atrakciju parki un izklaides centri.

LEGO māja

LEGO māja atrodas Bilundā, kas ir LEGO klucīšu izcelsmes vieta. Tā ir 12000 m2 plaša un pildīta ar 25 miljoniem lego klucīšu, LEGO ūdenskritumiem, milzu augiem un dzīvniekiem. Māja ir piemērota visu vecumu bērniem un pieaugušajiem, kas vēlas mācīties un attīstīt radošumu caur rotaļām ar LEGO klucīšiem. Māja ir iedalīta četrās dažādās zonās, un katrā no tām bērniem ir iespēja attīstīt kādas konkrētas prasmes.

Parki LEGOLAND

Šobrīd ir 10 atrakciju parki LEGOLAND un viens ūdens atrakciju parks LEGOLAND. Tās ir vietas, kas paredzēta kopīgai ģimenes atpūtai, meklējot jaunus piedzīvojumus un pieredzi. Uz vietas pieejamas dažādas atrakcijas, radošās darbnīcas, šovi, Miniland zonas, kur redzamas pasaulē populāras vietas un objekti, kas veidoti, izmantojot tikai LEGO klucīšus. LEGOLAND ir īpaši veidotas bērniem no 2 līdz 12 gadu vecumam.

Daudzviet uz vietas ir izveidotas arī LEGO tematiskās viesnīcas un atpūtas centri, kas papildina brīvdienas, ja paredzēts uzturēties vairāk kā 1 dienu.

Ieeja atrakciju parkā LEGOLAND Vācijā

LEGOLAND Vācijā. Foto – https://pixabay.com/photos/legoland-lego-g%C3%BCnzburg-theme-park-392128/

Atklājumu centri LEGOLAND

Atklājumu centri LEGOLAND ir iekštelpu ģimenes atrakciju parku ķēde, kas darbojas visā pasaulē. Kopā šobrīd ir 20 atklājumu centri. Var teikt, ka atklājumu centri ir mazākas atrakciju parku LEGOLAND versijas. Arī te ir atrodamas dažādas atrakcijas un izklaides, kas radītas, balstoties uz LEGO.

Standarta atklājumu centrs vidēji ir 3000m2 plašs. Tajā atrodas Miniland zona, kur redzami vietējie popularākie apskates objekti, kā arī ir iespējams uzzināt, kā top LEGO kluči un piedalīties meistarklasēs. Uz vietas ir pieejamas arī bērnu atrakcijas un rotaļu zonas, un te ir iespējams nosvinēt bērnu ballītes un iegādāties LEGO preces un suvenīrus. Vairākās vietās ir arī 4D kino.

Baltā nama mini versija, kas veidota no LEGO klucīšiem.

ASV Baltais nams no LEGO. Foto – https://pixabay.com/photos/white-house-lego-white-house-1982799/.

Par LEGO patiesībā ir vēl ļoti daudz, ko uzzināt un pastāstīt arī mūsu lasītājiem. Ja esam ieinteresējuši, aicinām pašiem apmeklēt zemāk norādītās saites vai sekot līdzi jaunumiem mūsu blogā. Kas zina, iespējams, nākamajā Starptautiskajā LEGO dienā pastāstīsim vēl ko interesantu par LEGO. Kā būtu ar interesanto faktu apkopojumu? 🙂

Bet līdz tam noteikti turpināsim rakstīt par citām interesantām lietām.

Informācijas avoti:

Tevi varētu interesēt arī šie raksti: