Ko interesantu darīt ar bērniem Lieldienās?

Šī gada Lieldienas ir nedaudz citādākas kā iepriekšējos gados, un lielākā daļa lielo Lieldienu pasākumu šogad nenotiek. Bet tad ko interesantu varētu padarīt ar bērniem Lieldienās? Priekšā ir 4 brīvdienas! Nav tik traki, kā sākumā var likties. Joprojām ir virkne aktivitāšu, ko kopīgi pasākt.

Lieldienu aktivitātes mājās

Ja laika apstākļi nav labvēlīgi vai vienkārši gribas padzīvoties pa māju, ir vairākas lietas, ko kopīgi pasākt visai ģimenei. Lūk, dažas idejas.

 1. Olu krāsošana. Šī ir interesanta nodarbe gan bērniem, gan pieaugušajiem. Kopīgi varat izplānot, kādu olu krāsošanas metodi izmantot. Pēc izvēles izdarīšanas kopīgi sagatavojiet nepieciešamos materiālus (dabas materiāli, diegi, uzlīmes utt.) un krāsojiet olas. Gan lieliem, gan maziem būs interesanti apskatīt, kādas tad olas būs izdevušās.

 2. Apsveikumu kartīšu gatavošana. Tā kā radus un draugus apciemot nevaram, jādomā par citiem apsveikšanas veidiem. Radoša, noderīga un interesanta nodarbe būs kartīšu izgatavošana. Un apsveikumu saņēmēji noteikti būs bezgala priecīgi! Kartīšu izgatavošanā var izmantot dažādas tehnikas un materiālus – zīmēt, līmēt, krāsot utt. Paraugiem var izmantot, piemēram, plašo Pinterest ideju krātuvi.
 3. Pašdarinātas dekorācijas. Ja gribas turpināt radoši darboties, nav jāapstājas pie apsveikuma kartītēm. Var izdekorēt arī māju. Līdzīgi kā ar kartītēm, arī te ir daudz dažādu iespēju un atliek atrast tikai īsto ideju.

  Māte ar meitu izgatavo Lieldienu dekorācijas - krāsainu zaķu virteni.

  Lieldienu dekorāciju izgatavošana ar bērniem.
  People photo created by freepik – www.freepik.com

 4. Olu pūšana. Skaistas dekorācijas izdosies no izpūstu olu čaumalām. Jēlai olai abos galos uzmanīgi izdur vai izurbj caurumiņu, olas saturu izpūš bļodā, bet iegūto čaulu var apzīmēt un izmantot dekoriem. Savukārt bļodiņas saturu var izmantot kādam gardam Lieldienu desertam.
 5. Lieldienu zaķa olu meklēšana. Šo aktivitāti var īstenot gan telpās, gan ārpus tām. Kamēr bērni guļ, paslēpiet dažādās interesantās vietās Lieldienu olas (tās var būt šokolādes vai krāšņi krāsotas olas). Kopīgi ar bērniem dodieties olu medībās un palīdziet viņiem tās atrast.
 6. Olu kaujas. Kā gan bez tām? Kad olas ir nokrāsotas un pienākušas Lieldienas, noteikti jānoskaidro, kuram tad tikusi stiprākā Lieldienu ola. Resno galu sasitam ar pretinieka resno, smailo – ar smailo, un uzvarētājs paņem zaudētāja olu sev, bet zaudētājs paliek bešā. Jāatceras, olu ēdot, uz tās uzkaisīt sāli, lai visu nākamo gadu nebūtu jāmelo.

  Brālis un māsa sasit kaujas ar krāsainām Lieldienu olām

  Olu kaujas.
  Photo by cottonbro from Pexels

 7. Lieldienu mielasta gatavošana. Kopā ar bērniem var ne tikai krāsot olas, bet arī pagatavot gardu maltīti visai ģimenei. Pankūkas, Lieldienu kekss, pavasarīgi salāti vai kas cits – ļauj bērniem palīdzēt un gatavot kopā!

  Māte ar meitu un dēlu gatavo mīklu stikla bļodā

  Ēst gatavošana ar bērniem.
  Photo by RODNAE Productions from Pexels

Lieldienu aktivitātes ārpus telpām

Kad mājās visas aktivitātes izmēģinātas, pienācis laiks izkustināt kājas un doties laukā.

 1. Kas gan būtu Lieldienas bez šūpošanās? Lai nekostu odi, dodies uz tuvāko parku vai bērnu rotaļu laukumu un kopīgi izšūpojieties šūpolēs.
 2. Olu ripināšana. Tradicionāli šai nodarbei nepieciešama rene, bet, ja neko līdzīgu neizdodas atrast, var iztikt bez tās un olas ripināt līdzenā zemes laukumiņā. Galvenā ideja ir, ripinot olas no viena punkta, pieskarties ar savu olu pretinieka olai. Tad var to paņemt sev. Uzvar tas, kam tiek visvairāk olu.
 3. Arī olu meklēšanu var īstenot ne tikai piemājas pagalmā, bet arī tālāk – kādā parkā vai mežā. Kamēr viens no vecākiem iet kopā ar bērniem, otrs var iet pa priekšu un nemanāmi paslept olas.

  Meitene ar groziņu paceļ atrastu Lieldienu olu

  Lieldienu olu meklēšana.
  Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Lieldienu izbraucieni

Ja laiks ir labs un gribas aizšaut kaut kur tālāk, jādodas ģimeniskā Lieldienu izbraucienā. Bet kurp doties? Esam apkopojuši dažus, mūsuprāt, interesantus Lieldienu maršrutus.

Lieldienas Vidzemē

  1. Šogad par Lieldienu noformējumu īpaši ir padomāts Ogrē. Dažādās pilsētas vietās izvietotas vairāk kā 20 lielas Lieldienu olas, kuru krāsojums veidots pēc Vilhelma Kārļa Purvīša gleznu motīviem. Olas būs apskatāmas līdz pat aprīļa beigām, kad dekorācijas nomainīs valsts svētkiem veidotais noformējums. Ppaildus pilsetu rotā arī Lieldienu zaķi un citas dekorācijas.

 1. Līgatnē iespējams doties Lieldienu zaķu foto medībās. Te ir padomāts, lai Lieldienās (4.-5.aprīlī) būtu iespēja doties aktīvā un interaktīvā pastaigā, meklējot dažādus zaķus. Pastaiga veidota tā, lai būtu pa spēkam katram.
 2. Arī Cēsīs būs iespēja doties pa pēdām Lieldienu zaķim un viņa palīgam Mazajam cālim, meklējot paslēptās Lieldienu olas. Cēsiniekiem un pilsētas viesiem ir pieejami pastaigu maršruti, auto foto orientēšanās, viktorīna, šūpoles, muzikāla gaismas performance un citas aktivitātes.
 3. Valmierā ir sagatavots maršruts “Zaķim pa pēdām”. Pastaigā būs iespējams piedalīties 1. Lieldienās, 4.aprīlī. Dalībniekus sagaidīs dažādi atraktīvi uzdevumi, tēli no “Pasaku nama” un iespēja tematiski nofotografēties.
 4. Madonā pilsētniekus un viesus gaidīs dažādas Lieldienu aktivitātes. Būs iespēja piedalīties olu ripināšanā, izšūpoties, nofotografēties foto stūrītī, apskatīt dažādas izstādes, piedalīties orientēšanās spēlē vai paplašinātas realitātes atrakcijā, kā arī apskatīt īstus trušus un citus zvēriņus. Runā, ka ielās būs sastopams arī Lieldienu zaķis.

Lieldienas Zemgalē

 1. Krāšņas Lieldienu dekorācijas meklējamas arī Tukumā. Te dažādās pilsētas vietās izvietoti dažādi pavasara un Lieldienu vēstneši – košas Lieldienu olas, zaķi, lielformāta ziedi, putnu būrīši u.tml., arī lielākā ligzda Latvijā. Būs iespēja piedalīties arī foto orientēšanās spēlē, uzzināt vairāk par Lieldienu tradīcijām un noskaidrot, ko Lieldienu zaķi dara mājsēdes laikā.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Tukuma Tic (@visittukums)

 2. Bauskā iespējams doties pa pēdām Zaķim. No 3. līdz 5.aprīlim Korfa dārzā dodies pastaigā ar spēles elementiem un seko Lieldienu zaķim Oto.
 3. Arī Jēkabpils un novads saposušies svētkiem un sapulcējuši zaķus no malu malām, kā arī citas dekorācijas. To visu apskati vari apvienot ar Jēkabpils Sporta centra izaicinājumu svētkos noiet vai noskriet vismaz 10km, lai saņemtu īpašu medaļu, vai piedalīties Lieldienu spēlē.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Jēkabpils (@jekabpilslv)

 4. Arī Jelgava tērpusies Lieldienu svētku rotās. Dažādās pilsētas vietās izvietotas lielformāta Lieldienu kartītes, Lieldienu olas, krāsaini putnu būrīši, Lieldienu zaķi un citas dekorācijas. Pilsētā izvietotas šūpoles, kas apkopotas kopīgā kartē, bet aktīvākie var doties pastaigā “Pa zaķa pēdām”.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Visit Jelgava (@visit.jelgava)

Lieldienas Latgalē

 1. Par vizuālu svētku noformējumu ir padomāts arī Daugavpilī, kur dažādas dekorācijas rotā gan koku zarus, gan citas vietas. Te atradīsi koka tulpes un krokusus, Lieldienu olu portretu galeriju, izstādi “Lieldienas sagaidot” un citus krāšņumus. Savukārt pašās Lieldienās, 4. un 5.aprīlī, noskaņojumu jautrāku padarīs Vienības laukumā skanošā mūzika, betvakarpusē Vienības nama ēku un Vienības laukumu rotās audiovizuāls Lieldienu noformējums.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Daugavpils (@daugavpils.travel)

 2. Preiļos Lieldienas svinēs visu aprīli. Visa mēneša garumā līdz pat 2.maijam norisināsies dažādas aktivitātes, piemēram, fotokonkurss, kvests, izstādes pilsētas logos, krāsojamo koka olu meklēšana, Lieldienu spēles un citas aktivitātes. Garlaicīgi nebūs jeb, kā Preiļi paši šogad saka, sajūti Lieldienas Preiļos!
 3. Arī Rēzeknē būs pieejamas dažādas Lieldienu spēles un nodarbes. Te norisināsies izstādes, atraktīva spēle pilsētvidē, radošās meistarklases, ģimenes pārgājiens u.c. aktivitātes.

Lieldienas Rīgā

 1. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šogad jau no 19.marta savus apmeklētājus priecē ar Pavasara pastaigu taku. Pastaigu taku rotā krāsaini saules dekori, maršrutā ir kopā 12 dažādas šūpoles, saules zirgi un paslēpušies zaķi. Liela daļa dekoru veidoti tā, lai tos varētu izmantot kā rāmīšus košām fotogrāfijām. Pastaigu taka apmeklētājiem būs pieejama līdz pat maijam, Mātes dienai 9.maijā.
 2. Rīgā bez dažādu koncertu un pasākumu tiešraidēm būs iespējams aplūkot arī dažādas Lieldienu instalācijas. No 1. līdz 11.aprīlim vairākas instalācijas meklējamas Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” – tornī, torņa foajē un rotondā, kā arī Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” brīvdabas teritorijā.

Lieldienas Kurzemē

 1. Kandavā norisināsies piedzīvojumu sacensības Kandavas Lieldienu balva, pilsētvidē būs iespēja aplūkot dažādus Lieldienu zaķus, bet līdz pat aprīļa beigām iespējams doties pastaigā pa Putnu taku. Kandavā un tās apkārtnē ir izvietoti 20 lielizmēra putnu būrīši ar dažādu putnu aplikācijām. Pie katra būrīša ir novietots apraksts par putnu un QR kods, kuru nolasot būs iespēja noklausīties attiecīgā putna dziesmu. Interesanti, vai ne?
 2. Arī Talsos iespējams apskatīt krāšņus putnus izstādē “Putnu putni”. Talsu tautas nama Radošajā sētā ir iespējams ne tikai apskatīt 19 košus putnus, bet arī izvēlēties favorītu un par to nobalsot. Bet citviet pilsētā izvietojušies Lieldienu zaķi un lielas Lieldienu olas. Dažādi fotoobjekti un aktivitātes meklējamas arī citviet Talsu novadā.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Visit Talsi (@visittalsi)

 3. Arī Kuldīga rotājusies Lieldienu noskaņās. Pilsētā izvietoti koši putnu būrīši, lielformāta putni, krāsainu zaru dekorācijas, lieli Lieldienu zaķi un olas. Tāpat apmeklētājiem ir iespēja apskatīt Lieldienām veltītās izstādes, nofotografēties pie foto objektiem, kā arī piedalīties orientēšanās spēlē.
 4. Ventspils aicina svētku brīvdienās piedalīties aktīvā pastaigā “Izmet zaķa cilpas un atrodi šūpoles Ventspilī”, savukārt uzreiz pec svētkie, 6. un 7. aprīlī, piedalīties nākamajā pastaigā “Oliņ, boliņ, ventiņ!”. Svētku dekorācijas pilsētā atrodamas jau tagad – gan krāšņas Lieldienu olas, gan zaķu ģimene, gan taureņi, krāšņi putni un citas dekorācijas.

Bez minētajām vietām, protams, ir arī citas vietas, kur padomāts par Lieldienu noformējumu un svētku aktivitātēm. Bet der arī jebkurš cits galamērķis vai maršruts, pat ja ceļā nav paslēpies Lieldienu zaķis vai olas – dabas taka, mežs vai cita vieta. Galvenais būs kopīgi pavadītais laiks.

Kā Tu šogad pavadīsi Lieldienas?

Informācijas avoti:

Tevi varētu interesēt arī šie raksti: