TOP 10 populārākās atrakcijas 2021.gadā

Katra gada sākums vienmēr ir lielisks laiks, kad atskatīties uz iepriekšējo gadu. Tā, protams, darām arī mēs. Pagājušais gads bija jau otrais, kad nestrādājām ierastajā ritmā. Ierobežojumu dēļ strādājām tikai daļu gada, kas atspoguļojas arī pieprasītāko atrakciju sarakstā. Bet, neraugoties uz to, ar optimismu skatāmies nākotnē un piedāvājam Tev apskatīt TOP 10 populārākās atrakcijas 2021.gadā.

Varbūt intrigas vārdā sāksim no beigām? Aiziet!

10. Karuselis Virpulis

Karuselis Virpulis ir viena no tam atrakcijām, kas atrakciju parkā Lidolande darbojas jau no paša sākuma 2011.gadā. Ķēžu karuselis ļauj katram pacelties mazliet augstāk par zemi un vējam kārtīgi izplivināt matus. Karuselis ir piemērots gan bērniem, gan pieaugušajiem, un atrakciju parkā darbojas vasaras sezonā. Starp citu, 2020. gadā karuselis Virpulis nebija starp TOP 10 atrakcijām.

Skats no apakšas uz ķēžu karuseli Virpulis darbībā uz zilas debess fona

9.  Atrakcija Velokarti

Arī Velokarti atrakciju parkā darbojas jau kopš pirmajiem gadiem. Velokarti pieejami dažādos izmēros, kas ļauj tos izmantot dažādu vecumu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Ja vien segums to atļauj, atrakcija ir atvērta gan vasaras, gan ziemas sezonās. Velokarti darbojas trasē, kas aprīkota ar ceļa zīmēm un luksoforiem, tā padarot braucienu interesantāku un bērniem – arī izglītojošāku.

Apmeklētāji brauc ar velokartiem pa trasi, kas aprīkota ar luksoforiem un ceļazīmēm

Velokarti

8. Karuselis Zirdziņi

Šķiet, ka daļu mūsu TOPa ir aizņēmušas ilglaicīgas un jau iemīļotas atrakcijas, jo arī karuselis Zirdziņi atrakciju parkā darbojas jau kopš 2011.gada. 2020.gadā karuselis tika gan vizuāli, gan tehniski atjaunots un šobrīd priecē apmeklētājus jaunā noformējumā. Karuselis visa gada garumā vispieprasītākais ir pirmsskolas un jaunāko klašu vecuma bērnu vidū, bet jaunieši un pieaugušie labprāt pie karuseļa nofotografējas. Jāatzīst, ka tas izskatās tiešām ļoti labi. Starp citu, vai zināji, ka pēc karuseļa atjaunošanas to rotā zīmējumi no dažādiem Latvijas apskates objektiem?

Atjaunotais karuselis Zirdziņi atrakciju parkā Lidolande, Rīgā

Atjaunotais karuselis Zirdziņi

7. Atrakcija Vilcieniņš

Tāpat kā Zirdziņi, arī Vilcieniņš ir atvērts visu gadu un visiecienītākais ir tieši mazāko bērnu vidū. Papildus bonuss ir tas, ka kopā ar pašiem mazākajiem Vilcieniņa pasažieriem braucienu var baudīt arī kāds no vecākiem (vai cits pieaugušais). Vilcieniņš veic savu maršrutu pa speciāli izveidotām sliedēm, apbraucot vairākus apļus.

Smaidīgi bērni brauc atrakcijā Vilcieniņš un māj ar rokām

Bērni atrakcijā Vilcieniņš

6. Piepūšamās atrakcijas

Lai gan piepūšamās atrakcijas strādā tikai vasaras sezonā, tās vienmēr īsajā laikā gūst lielu pieprasījumu. Atrakciju parkā Lidolande katru gadu tiek izveidota piepūšamo atrakciju pilsētiņa ar dažādu izmēru atrakcijām. Tas ļauj lēkāšanas priekus baudīt gan mazākiem, gan lielākiem bērniem. Ja iespējams, cenšamies sezonas laikā atrakcijas arī pamainīt, lai katrā apmeklējuma reizē bērnus priecētu kas jauns. Galvenais, lai nelīst lietus, un aiziet – atrakcijās iekšā!

Meitene skrien uz piepūšamajām atrakcijām

 5. Pīļu dīķis

Pīļu dīķis ir balvu atrakcija, kas darbojas vasaras sezonā. Dalībnieku uzdevums ir noķert 6 pīlītes. Zem katras pīlītes ir norādīts noteikts punktu skaits, un katrs atrakcijas apmeklētājs saņem balviņu atbilstoši spēles laikā sakrātajai punktu summai. Tā kā atrakcijā nav nepieciešams ne spēks, ne precizitāte, atrakcija ir  ļoti populāra arī bērnu vidū. Atliek paļauties uz savu veiksmi, lai sakrātu nepieciešamo punktu skaitu un tiktu pie lielās balvas!

Priecīgas meitenes velk ārā gulbīšus atrakcijā Pīļu dīķis

4. Autodroms Jautrie taksīši

Autodroms Jautrie taksīši atrodas lielā teltī, kas ļauj atrakciju izmantot visa gada garumā. Autodromā pieejamas vidēja izmēra mašīnītes, ar kurām brauciena laikā, protams, var saskrieties uz nebēdu. Lai atrakcijas apmeklējums būtu krāšņāks, 2020. gadā telts sienas tika papildinātas ar košiem, tematiskiem zīmējumiem. Arī Autodroms, salīdzinot ar 2020. gadu, ir jaunums starp 10 pieprasītākajām atrakcijām.

Priecīgi bērni brauc ar mašīnām atrakcijā Autodroms

3. Bundžu karalis

Bundžu karalis ir balvu atrakcija, kas darbojas visu gadu. Atrakcija ir piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. Galvenais, jābūt apveltītam ar precizitāti un nelielu spēku, jo atrakcijas uzdevums ir ar 3 metieniem nogāzt 10 (vai vismaz pēc iespējas vairāk) bundžu. Balviņu saņem katrs dalībnieks, bet, jo vairāk bundžu tiek nogāzts, jo lielāka balviņa pienākas. Starp citu, kopš 2016 .gada Bundžu karalis ir iekārtots “Sniegavīru alā”. VFai zināji, ka Sniegavīru ala ir vieta, kur sniegavīri dzīvo visa gada garumā?

Divi zēni un meitene piedalās atrakcijā bundžu karalis Sniegavīra alā

2. Karuselis Sapņu kuģi

Arī košais un krāsainais karuselis Sapņu kuģi ir atvērts visa gada garumā. Bērniem vieniem pašiem vai kopā ar kādu no pieaugušajiem brauciena laikā ir iespēja vadīt pašiem savu sapņu kuģīti. Katrs kuģītis ir aprīkots ar pacelšanās – nolaišanās sviru, kā arī signāla pogām. Visvairāk karuseli ir iecienījuši pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni.

Karuselis Sapņu kuģi ar sētiņu un noteikumiem un atspulgu peļķē

1. Atrakcija Laiviņas

Pieprasītākā atrakcija mūsu klāstā 2021. gadā. Jāsaka, ka gadu iepriekš, 2020. gadā, līderis bija cita atrakcija, bet patiesi priecājamies par atrakcijas popularitāti pagājušajā gadā. Atrakcija Laiviņas patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem. Līdzīgi kā autodromā, arī ar laiviņām iespējams savsparpēji saskrieties, bet tas ir pilnīgi droši, jo ap katru laiviņu ir piepūšams bamperis. Baseinā izvietotās laiviņas noformētas kā gulbīši, pīles un pat pelikāni.

Priecīgi bērni baseinā brauc ar laiviņām

 

Lūk, šāds ir 2021. gada atrakciju TOP 10. Kā Tev šķiet, kā tas mainīsies šajā gadā? Kas ir Tava iecienītākā atrakcija Lidolandē?